oferta ubezpieczeń na życie

Żyjąc w ciągłym biegu, nikt się nie zastanawia, co złego może nas spotkać. Głowę mamy zaprzątniętą pracą, obowiązkami domowymi, dziećmi. Warto, jednak na chwilę się zatrzymać i zastanowić co w sytuacji, gdy wypadek lub choroba nie pozwolą nam pracować, zostaniemy pozbawieni dochodu, a tym samym środków do życia. Polisa na życie, to zabezpieczenie nas i naszej rodziny, na takie właśnie sytuacje.

Ubezpieczenie na życie – ochrona

Głównym celem ubezpieczenia na życie jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego naszym bliskim na wypadek naszej śmierci. W tej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci pełną sumę ubezpieczenia osobom, które wskazaliśmy jako uposażonych. Polisa na życie zwykle zapewnia wsparcie finansowe także w sytuacji:

 • trwałej niezdolności do pracy
 • ciężkiego zachorowania
 • leczenia szpitalnego
 • inwalidztwa, spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem
  śmierci.
  W przypadku, gdy na skutek wypadku lub innego nieszczęśliwego zdarzenia staniemy się niezdolni do dalszej pracy, ubezpieczyciel wypłaci sumę pieniędzy gwarantowaną w polisie.
  Polisa na życie to taka poduszka finansowa, która pomoże przetrwać trudny okres, spłacić kredyty i inne zobowiązania.
  Obecnie firmy ubezpieczeniowe dają również możliwość ubezpieczenia na wypadek zachorowania na nowotwór. W razie zdiagnozowania choroby ubezpieczyciel wypłaca świadczenia, które pomogą przetrwać walkę z chorobą. Nowotwór często wiąże się brakiem zdolności do pracy, konsultacjami prywatnymi, dojazdami do placówek medycznych. Polisa pozwoli sfinansować te potrzeby, podobnie jak zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy specjalistycznego wyżywienia. Zapewnia to duży komfort i spokój, ponieważ chory może skupić się tylko na walce z chorobą, a nie problemach finansowych.

Suma ubezpieczenia

Decydując się na ubezpieczenie na życie trzeba dokładnie zastanowić się na jaką sumę się ubezpieczyć. W tym celu należy wziąć pod uwagę obecne sumy kredytów oraz nasze zarobki, czyli dochód którego zostanie pozbawiona nasza rodzina, w przypadku naszej śmierci. Pozwoli to określić jaka kwota pozwoli spłacić zobowiązania oraz utrzymać podobny poziom życia przez kolejny rok lub dwa, aż najbliżsi staną na nogi. Oczywiście im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe będą składki, więc należy wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe.

Przed zakupem należy zapoznać się z warunkami ubezpieczenia oraz wykluczeniami. Każde ubezpieczenie posiada wykaz chorób i procedur medycznych, za które możliwa jest wypłata odszkodowania. A także wykaz przypadków i wykluczeń, kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia.