atrakcyjne warunki polis ubezpieczeniowych

Atrakcyjniejsze warunki polis ubezpieczeniowych proponowane przez agencje w 2019 roku

Każdego roku powstaje coraz więcej ofert polis ubezpieczeniowych. Przez to firmy ubezpieczeniowe muszą sukcesywnie wyposażać swoje oferty w atrakcyjniejsze warunki tak, aby tworzyć konkurencyjne oferty i pozyskiwać nowych klientów. Agencje ubezpieczeniowe w 2019 roku oferują atrakcyjniejsze polisy od tych z poprzednich lat. Coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczanie swojego mienia czy życia, dlatego też firm ubezpieczeniowe oferują dużo korzystniejsze warunki, aby dodatkowo zachęcić klientów.

Lepsze warunki OC

Wysokość składki OC zależy od wielu czynników. W 2019 roku na niższe ceny składek mogą liczyć najstarsi kierowcy, którzy posiadają największe doświadczenie w prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Maja oni także wypracowane maksymalne zniżki związane z bezszkodową jazdą. W pierwszym kwartale roku 2019 na najniższe składki mogli liczyć także osoby w związkach małżeńskich, ze względu na prawdopodobne zachowanie większej odpowiedzialności na drodze. Każdy ubezpieczyciel analizuje dane dotyczące kierowcy i na tej podstawie jest w stanie stwierdzić wysokość składki ubezpieczenia. Średnia ubezpieczenia OC w pierwszym kwartale 2019 roku była o 4, 8% niższa niż w kwartale poprzednim.

Jak płacić mniej za AC

W odróżnieniu od OC, AC oraz jego zakres nie są regulowane przez żadną ustawę. Wysokość składki za polisę AC zależy więc jedynie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Osoba wykupująca tego typu polisę może zdecydować się na pakiet podstawowy lub rozszerzony. Wybór ten jest bardzo ważny, ponieważ wysokości składek w tym wypadku znacznie się różnią. Polisy tego typu są bardzo elastyczne i można je dostosować do indywidualnych potrzeb.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie?

Wysokości składek za ubezpieczenia mogą znacząco różnić się w zależności od roku lub miesiąca. Dlatego też szukając informacji na temat wysokości składek należy zwracać uwagę na termin w jakim dane ceny były oferowane. Najprostszym sposobem na znalezienie najbardziej odpowiedniej oferty dostosowanej do naszych potrzeb oraz wysokości ceny, jest skorzystanie z porównywarek internetowych. Jest to bardzo dobry sposób aby ogólnie zorientować się w wysokości składek ubezpieczeń. Należy pamiętać jednak, iż informacje o cenach zawarte w tego typu porównywarkach to ceny uśrednione i można się nimi jedynie sugerować. Indywidualnie dobraną ofertę ubezpieczenia w najszybszy i najbardziej bezpieczny sposób uzyskamy u agenta ubezpieczeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.